“Tanışalım, Kardeş Olalım!” Temalı Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Ülkemizde eğitim alan 160 farklı ülkeden yaklaşık 80.000 uluslararası öğrenci bulunmaktadır. Farklı ülkelerden Türkiye’ye üniversite eğitimi almaya gelen uluslararası öğrenciler, ülkemizde geçirmiş oldukları yıllar içerisinde farklı coğrafyalardan gelen diğer öğrenciler ile tanışmaktadır. Ağırlık olarak Müslüman coğrafyalardan gelen öğrenciler, üniversite, yurt, öğrenci evleri ve ya farklı ortamlarda bulunmakta, kurulan muhabbet ve sohbet ortamları ile ümmet kardeşliğinin temellerini atmaktadır.

Bu fotoğraf yarışması ile misafir öğrenci kardeşlerimizin ülkemizde yaşadıkları süreçte sosyal yaşama katılımlarını artırmak, yarışmaya katacakları fotoğraflar ile anı ve hatıralarından kardeşlik adına farkındalık oluşturacak kareler yakalamaları amaçlanmış olup, bu kapsamda “Tanışalım, Kardeş Olalım” teması ile düzenlemiş olduğumuz fotoğraf yarışmasına katılım sağlayan misafir öğrencilerin fotoğrafları Anadolu Ajansı fotoğraf editörlerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilmiştir. Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda; temaya uygun olan fotoğraflar arasından Gentian LAMI (Arnavutluk) tarafından çekilen fotoğraf ödüle layık görülmüştür. Asma Köprü ailesi olarak yarışmamıza katılım sağlayan tüm öğrenci kardeşlerimize ve jüride yer alan Anadolu Ajansı fotoğraf editörlerine teşekkür ederiz.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.