Hakkımızda

Misafir öğrencilerimizin Asma Köprü çatısı altında evrensel kardeşlik bilincine sahip, temel dinî bilgiler açısından donanımlı, modern dünyayı ve dünya sistemini tanıyan, organizasyon kabiliyeti yüksek, ülkesinin durumunun ve ihtiyaçlarının farkında, İslam kültür ve tarihinin ana hatlarına vâkıf, farklılıklara karşı müsamahalı birer “gönüllü medeniyet elçisi” olarak ülkelerine dönmeleri temel gayemizdir.

Ülkemizde 203 ülkeden 200 binin üzerinde misafir öğrenci bulunmaktadır. Asma Köprü, çatısı altındaki Mozambik’ten Moğolistan’a, Endonezya’dan Moritanya’ya kadar farklı coğrafyalardan gelen uluslararası öğrenciler ile büyük bir aile oluşturmuş durumdadır. Hedefimiz, ülkemizde okuyan bütün misafir öğrencilere ulaşmak ve onları da bu aileye dahil etmektir.

Asma Köprü, bünyesindeki öğrencilere eğitim ve rehberlik hizmeti vermenin yanında, öğrencilerine maddi ve manevi destek sağlamayı, öğrencilerin karşılaştığı her türlü sıkıntıda onlarla beraber olmayı görev edinmiştir.

Bu çalışmaların yürütülmesinde siz değerli gönüldaşlarımızın katkıları bizim en önemli motivasyon kaynağımızdır. Sizden aldığımız güç ve cesaret, yapılacak hizmetlerin medeniyet değerlerimizin yaşatılması noktasında geleceğe daha umutla bakmamızı sağlayacaktır.