Sokak Röportajı Yarışmasının ödülleri sahiplerine verildi

Derneğimizin düzenlediği “Kudüs Benim Neyim Olur? Sokak Röportajı Yarışması”nın ödülleri Miraç Gecesinde düzenlenen programla sahiplerine verildi.

YouTube kanalımızdan canlı yayınla gerçekleştirdiğimiz ödül programında çok değerli İslam Düşünce Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez hocamız da bir konuşma yaptı. 

Görmez, insanların değer atfettiği hiç bir şeyin kutsi olmadığını, kutsiyetin Allah’ın vermesiyle olacağını, Kudüs’ün de bu nedenle Müslümanlar için önemine dikkati çekti. 

Kudüs meselesinin sadece Filistinlilerin değil tüm İslam aleminin meselesi olduğunun altını çizen Görmez, tüm müslümanların Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için mücadele vermesi gerektiğini söyledi.

Dernek Başkanımız Hanefi Sinan da misafir öğrencilerle ilgilenmenin ve onlara sahip çıkmanın önemine işaret ederek, gerçekleştirdiğimiz faaliyetleri anlattı. Sinan, yarışmacılara da ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

Kazananların isimleri Mescid-i Aksa’da yankılandı

Konuşmaların ardınan kazananların açıklanmasına ve ödüllerin verilmesine geçildi. Kazananların isimlerini Mescid-i Aksa’daki çocuklar açıkladı. Büyük heyecana sahne olan anlarda yarışmacıların isimleri Mescid-i Aksa’da yankılandı. 

Sahnede duygularını dile getiren yarışmacılar, derneğimize teşekkür ederek, Kudüs farkındalığı için gayret etmenin yarışmadan daha önemli olduğuna vurgu yaptı.

Yarışmada 5 bin liralık birincilik ödülünü Rümeysa Karaca, 2 bin 500 liralık ikincilik ödülünü Asuman Yüksel ve 1000 liralık üçüncülük ödülünü Mohamed Fouadi kazandı. 500 liralık mansiyon ödülünün sahibi ise Ahmet Hamdi Koparan oldu.

Kazananlara ayrıca Kudüs maketi ve “Filistin’i Bölüşmek” kitapları hediye edildi. 

Yarışmanın sonunda jüri üyelerine de ayrıca katkılarından dolayı hediye verildi.