Herkes Sussun Ezan Konuşsun

Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneğimiz tarafından ’Herkes Sussun, Ezan Konuşsun’ sloganı ile hazırlanan kısa film ile ümmete barış çağrısında bulunduk.

UDEF – Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu ve Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği Türkiye genelinde 100 binden fazla Uluslararası Öğrenciye ve onlarca benzer faaliyetleri yürüten partnerleri ile Dünya ve İslam coğrafyasına hizmet etmektedir.

Üzülerek ifade etmemiz gerekir ki bugün Dünyada kan, gözyaşı ve savaşın yaşandığı bölgelerin tamamına yakını İslam Coğrafyası sınırlarıdır. Çocuk, kadın ve yaşlılar başta olmak üzere on binlerce insanın öldüğü ve yüzbinlerce insanın sakat kaldığı ve yaralandığı bir süreci daha fazla sürdürmemizin mümkün olmadığını düşünerek İslam coğrafyası ve tüm dünyaya bir çağrıda bulunmak istiyoruz.

Recep ayı başlangıcında ‘’Herkes Sussun, Ezan Konuşsun’’ ana sloganı ile özelde Türkiye genelde tüm Dünya Müslümanlarına Recep ayının haram aylardan olduğu vurgusunun yapılmasını hedeflemekteyiz. Savaşmanın ve tüm kötülüklerin men edildiği, yapılması halinde çok daha fazla günaha düçar olunduğu bir ayda Müslümanlar arasında sükûnetin sağlanması ve barış kapılarının aralanmasını, kısacası Darü’s Selam yurduna yürüyüşümüzün ilk adımını atmak istiyoruz.

Ülkemizde eğitim alan dünyanın farklı ülkelerinden MİSAFİR ÖĞRENCİLER bu çağrıya kulak vererek EZAN teması çerçevesinde bir kısa film projesi ile Ümmete Barış Çağrısının sosyal mecralarda yer bulması için önemli bir çalışmaya imza attılar ve çekimlerini tamamladıkları kısa film videolarını sosyal medyada yayınladılar. Ayrıca Recep ayında farklı etkinlikler ile bu çağrıyı tekrarlayacaklar.

8 Nisan 2016 (1 Recep 1437 ) Cuma günü Ankara’da Hacı Bayram-ı Veli  Camiinde ve 30 farklı ilde eş zamanlı Cuma namazı sonrası saat 13.30’da Haram Aylarda, Barışa Doğru bir adım olsun diye Ümmete Kardeşlik ve Barış Çağrısını bir açıklama ile ülkemizde eğitim alan öğrenciler ve yerel katılımla başlatılacaktır.

https://youtube.com/watch?v=zKkP1jFOdTM

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.