Dünyanın Renkleri Ankara’da Buluştu

Türkiye’de eğitim gören 160 ülkeden 80 bin misafir öğrenci kendi kültürlerini tanıtmak amacıyla 9 Mayıs tarihinde ‘8. Uluslararası Öğrenci Buluşması’ etkinliğinde ülkemizde 33 il ile Bosna Hersek ve Kuzey Kıbrıs’ta buluştu. Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneğimizin ev sahipliği yaptığı Ankara’daki buluşma Başkent’in sembol mekanlarından birisi olan Gençlik Parkı’nda öğrencilerimizin ve misafirlerimizin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Etkinliğe Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) Genel Başkanı Recai Kutan, AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Ahmet Gündoğdu, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kudret Bülbül, Somali Limanlar ve Deniz Ulaştırma Bakanı Nur Ferah Hirsi, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, AGD Genel Başkanı Salih Turhan ve çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı. “Tanışalım, Kardeş Olalım” sloganı ile gerçekleştirilen buluşmanın kapanış programı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve onbinlerce misafirin katılımı ile İstanbul Sinan Erdem Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.