ASMA Köprü’de Ramazan

ASMA Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği olarak her sene düzenli bir şekilde gerçekleştirdiğimiz Ramazan iftarlarımız bu sene de tanışalım kardeş olalım temasıyla, “İşittik ve itaat ettik” sloganıyla ASMA Köprü bünyesinde devam ediyor. Yaklaşık 30 farklı ülkeden 150 uluslararası misafir öğrenci ve Derneğimizi ziyaret eden misafirlerimiz “ümmet sofrası”nda bir araya gelerek, kardeşlik bilinci içerisinde Ramazanı idrak ediyorlar.

2017Ramazan7

Asma Köprü ailesi olarak, tek bir ümmet olma şuurunu pratik hayata taşıması açısından “ümmet sofrası”ndaki birlikteliğin önemine dikkat çekmekte, Ramazanı, aklımıza kazınmaya çalışılan sınırları aşmak, yardımlaşmak ve kardeşlik duygularını ümmet coğrafyasına hakim kılmak için önemli bir fırsat olarak görmekteyiz. Bu açıdan, “ümmet sofrası” ismiyle gerçekleştirdiğimiz iftarlar ile ümmet bilinci oluşturma gayemizi pratik hayata yansıtma çabasındayız.

2017Ramazan6

“İrfan Sohbetleri” köşesinde misafirlerimiz ve öğrencilerimizle beraber ikramlar eşliğinde hasbihal ederek yatsı ezanını ve teravih namazını bekliyoruz.

2017Ramazan5

Aşağıda belirtilen tarihlerde yarışmalar düzenlemekte ve alanında yetkin jüri üyelerinin verdiği puanlarla kazananlar belirlenerek ödülleri takdim edilmektedir.

  1. “Ezanı En Güzel Okuma Yarışması” – 7 Ramazan / 2 Haziran Cuma
  2. “Bir Hadisi En Güzel Anlatma Yarışması” – 17 Ramazan / 12 Haziran Pazartesi
  3. “Kur’an-ı Kerim’i En Güzel Okuma Yarışması” – 27 Ramazan / 22 Haziran Perşembe

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.