9. Uluslar Arası Öğrenci Buluşması

Üniversite eğitimi için ülkemizi tercih eden uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapmak, onları tanımak, birbirleriyle kaynaştırmak, eğitim ve öğretim hayatları boyunca karşılaşabilecekleri maddi ve manevi ihtiyaçların çözümüne ortak olmak ve ülkemizde edindikleri birikimleri farklı coğrafyalara taşıyabilmelerini sağlayabilmek amacıyla kurulan 51 Uluslararası Öğrenci Derneği’nin oluşturduğu Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) tarafından “Uluslararası Öğrenci Buluşmaları” organize edilmektedir.

Bu organizasyon ile Türkiye’de 71 farklı ilimizde eğitim gören 110 bin uluslararası öğrencinin, kendi ülkelerini tanıtmalarını ve organizasyon kabiliyeti kazanmalarını sağlamak, öğrencilerin ülkelerini ve kültürlerini halkımıza aktaracak geniş katılımlı platformlar oluşturmak, aynı zamanda Türkiye kamuoyundaki “yabancı öğrenci” algısını kırmak amaçlanmaktadır.

Asma Köprü Uluslar Arası Öğrenci Derneği’nin de üyesi bulunduğu UDEF tarafından, daha önce 8 defa organize edilen “Uluslararası Öğrenci Buluşmaları”nın 9.su 6-8 Mayıs 2016 tarihlerinde “Biz Kardeşiz, Biz Geleceğiz” sloganı ile 41 farklı şehirde yapılacaktır.

Türkiye genelinde 1 milyon, Ankara etkinliğinde ise 100 bin ziyaretçinin beklendiği ve ülkemizdeki birçok kamu kurumu tarafından da destek gören, açılış programlarına bakanlar, milletvekili ve bürokratların yoğun ilgi gösterdiği, kapanış programının Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile gerçekleştirilecek olan öğrenci buluşmalarının Ankara organizasyonu UDEF üyesi olan Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından 7-8 Mayıs tarihlerinde yapılacaktır.

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayelerinde gerçekleştireceğimiz 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması, 2013, 2014 ve 2015 yıllarında olduğu gibi bu yıl da Gençlik Parkı içerisinde gerçekleştirilecektir.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.