Dünya Yetim Günü’nde mülteci yetimlerimizi yalnız bırakmadık

Eğitim için Türkiye’de bulunan ve derneğimiz bünyesinde ikamet eden dünyanın farklı coğrafya ve ülkelerinden öğrencilerimiz, 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü’nde mülteci yetim ve ailelerini yalnız bırakmadı.
Arnavutluk, Fas, Gana, Suriye, Somali ve Tayland’lı öğrencilerimiz yetim kardeşlerini hazırladıkları hediyelerle sevindirirken gıda kolileriyle de ailelerine destek oldu.
Altındağ’da yaşayan yetim ailelerini evlerinde ziyaret eden öğrencilerimiz, farklı bir ülkede kardeşçe buluşmanın, birbirlerine sahip çıkmanın mutluluğunu yaşadılar.

“Yetim Gülerse Dünya Güler”

Öğrencilerimizden Faslı Mohamed Fouadi, programı takip eden gazetecilere yaptığı açıklamada,  yetimlerin sürekli ezildiğini ve sayılarının sürekli arttığına dikkati çekti.
Kendisinin de yetim olduğunu belirten Fouadi, yetimlerin karşılaştığı sorunlara değinerek şunları söyledi:
“Dünyaya bir mesaj olsun diye ve insanlar biraz da yetimlerle ilgilensin diye böyle bir etkinlik yaptık. Umarım amacına ulaşmıştır. İnsanlara dokunan çalışmalar yaptığımızda biz de mutlu oluyoruz. Bu mutluluğu aslında sadece biz değil, bütün dünyanın yaşaması gerekiyor. Çünkü yetim gülerse dünya güler.”
– Yetimlerin mutluluğu bizi de mutlu ediyor
Necmettin Erbakan İmam Hatip Lisesi’nde eğitim gören Faslı Abdelkarime Maslouk da böyle bir fırsatı olduğu için çok mutlu olduğunu ve yetimlerin yaşadığı sorunlar konusunda farkındalık oluşturmak  istediklerini anlattı.
Ankara Sosyal Bilimler Üniveristesinde eğitim gören Taylandlı Masukri Hayeemayeng ise yetimler için bu tür yardımların önemli olduğunu ve onları mutlu etmenin kendileri için de mutlululuk vesilesi olduğunu dile getirdi.