Asma Köprü ‘Uluslararası Medya Akademisi’ dersleri başladı.

ANKARA – Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından dünyanın çeşitli ülkelerden gelip Türkiye’de okuyan öğrencilere yönelik sertifikalı “Uluslararası Medya Akademisi” projesi Ankara’da başladı.

Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen projeye Afganistan, Arnavutluk, Nijerya, Bangladeş, Irak ve Faslı öğrenciler katıldı.

Anadolu Ajansı’nın deneyimli gazetecilerin sunumuyla gerçekleşen ilk derste gazeteciliğin temel kavramları ve medya okuryazarlığı gibi konuları işlendi.

Geleceğin gazetecilerini yetiştirmek amacıyla tertiplenen projede Türkiye’de ve Dünyadaki Medya Yapılanmaları, Haber Yazım ve Teknikleri, Röportaj Teknikleri, Yeni Medya ve Sosyal Medya Kullanımı eğitimleri uzman gazeteciler tarafından dersler verilecek.

Ayrıca, medya kuruluşları ziyareti, uzman gazetecilerle tanışma toplantıları, fotoğraf atölyesi gibi etkinliklerin de içerdiği proje sonucunda başarılı öğrencilere sertifika verilecek.

IMG_5855

Asmaköprü UÖD
Uluslararası Medya Atölyesi

 

 

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.